Fall in love 1

24. března 2011 v 16:55 | VirginiaČtvrteční nadílka
***

Fall in Love
Sama autorka tvrdí, že meme nemá nijak zvlášť přísná pravidla, jde jen o to, vybrat z přečtené knihy zamilovaný pár (tady bych si dovolila trochu slevit a napsat: jakýkoli pár).
FiL je rozčleněný na 6 kategorií, a sice:

Autor
Název knihy
Vybraný pár
Typ lásky mezi nimi
Proč právě tahle dvojice
Můj názor, moje pocity, hodnocení…

***

J. K. Rowling
Harry Potter a Ohnivý pohár

Hermiona Grangerová / Ron Weasley

Typ lásky: platonická

Co myslím tím, když píšu: PLATONICKÁ
Je to láska, kdy milujete druhou osobu, která o tom neví, většinou z důvodu přílišné stydlivosti.

Proč právě oni: Rozhodla jsem se začít párem, který mi připadá přímočarý, jednoduchý, přesto se silnou zápletkou, a dobrým, kvalitním vztahem.

Pocity?
Když jsem četla HP poprvé, bylo mi jedenáct let, pomalu jsem nakukovala do dveří s nápisem puberta a lásku, vztahy jsem "čula" za každým rohem. A zbožňovala jsem Harryho. A Hermionu. Páni, když teď po letech vzpomínám na to, jak moc jsem toužila po jejich "splynutí," nemůžu se ubránit úsměvu. Úsměv proto, že jsem naprosto přehlédla rodící se vztah mezi dvěma přáteli, kteří začínali pomalu ale jistě cítit, že jenom přátelství jim ke štěstí nestačí. Nejroztomilejší mi na celém jejich vztahu přišel ten úžas, že se líbí jeden druhému, něco s čím ani trochu nepočítali, možná si to ani nepřáli. Ale stalo se, a co teď s tím…
Možná byste mohli namítat, že Ron i Hermiona prožívali lásku osudovou nebo první. Budiž, v pozdějších dílech, nezapomeňte ale, že v Ohnivém poháru jim bylo nějakých čtrnáct, patnáct let. Byli ještě hodně mladí (malí).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama