Jesica Inclán - Když uvěříš

18. března 2011 v 12:29 | Virginia |  Recenze

… je na světě možné úplně všechno.

Miranda, ač úspěšná básnířka, není ve svém životě příliš spokojená: nemá štěstí v lásce, jako by stále žila ve stínu své krásnější a úspěšnější sestry, a hlavně si připadá jiná než všichni kolem ní. Všechno se ale dramaticky změní, když se po úprku o život před třemi násilníky ocitne uprostřed lidí, o jejichž existenci vůbec neměla tušení. Ti, kteří věří ve tři. Kdo jsou ti tajemní, mimořádnými schopnostmi obdaření lidé v kápích? A kdo je její smutný zachránce, zázračný léčitel a telepat s podmanivýma jantarovýma očima a záhadnou minulostí? Milovníci mystického žánru se budou s hrdiny románu myšlenkami přenášet prostorem, budou svědky vášnivé lásky, nesmiřitelné nenávisti i urputného boje s mocnostmi zla. A Miranda nalezne po dramatických zvratech nejen lásku, ale i odpověď na to, proč si celý život připadala tak odlišná.Miranda, hlavní hrdinka románu, je po čertech sympatické děvče, které prostě ví, kam se má vrtnout. A že se panečku umí vrtnout! Přistát prakticky na hlavě tomu nejcharizmatičtějšímu chlapovi v okolí, to už je nějaký výkon. A Mirandě se to podaří v okamžiku, dramatickém, jak jinak, kdy jí jde po kůži několik ne zrovna přátelsky vyhlížejících individuí. Díky bohu, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří, nebo všechno zlé je k něčemu dobré, zkrátka a dobře poznala SARIELA (ten nejcharizmatičtější, jak už bylo řečeno).
Každopádně, i ten nejvíc nej chlápek většinou skrývá nějaké to tajemství, o kterém se ze zásady nechce zmiňovat. Nejinak je tomu i u Sariela.
Miranda i tajemný elegán zažívají horké, i horčejší chvíle, místy máte dokonce pocit, že se co nevidět vznítí stránky, jak moc je to mezi aktéry dramatické či když prostě a jednoduše souloží.
A to jsme se prosím nedostali k tomu hlavnímu (i když, osobně si myslím, že pro autorku je hlavní právě ten již zmiňovaný akt), tedy k Sarielovu stylu života, jeho tajemné minulosti, komunitě lidí v kápích, zlým, nepřejícím lidem?

Patrně vám došlo, že jsem s knihou nějak extra spokojená nebyla. Kdybych to měla zhodnotit v číslech:
4/10

- 1 bod za obálku
- 2 body za anotaci, která se jako jediná na knize povedla
- 1 bod za námět

A za co jsem body strhla?

- absolutně nejsem spokojená se zpracováním textu
- už vůbec nemluvím o postavách, kterým jsem nevěřila ani pozdrav

Co mě mrzí je to, že jsem si knihu pořídila na vlastní náklady a nepočkala si, až se objeví v knihovně (to ta zatracená anotace!).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 18. března 2011 v 12:33 | Reagovat

ještě jsem nečetla

2 Abyss Abyss | Web | 27. března 2011 v 14:03 | Reagovat

Já knihu dostala si před 2 roky od babičky, samozřejmě jsem jí pak vůbec neříkalo co v knize bylo, protože by asi koukala co mi to kupuje :D No ty milostné akty mě vážně dostávali... s kamarádkou jsem se neuvěřitelně nasmály, když šlo o mušličku xD Celý ten příběh byl takový roztahaný, člověk se nic nedozvěděl, ale až bude někdy druhý díl, tak si ho asi přečtu, abych se dozvěděla o čem v tom vlastně mělo jít, kupovat si ho ale rozhodně nebudu :) Jinak kniha ale asi musela mít slušnou prodejnost, protože právě vychází druhé vydání...

3 Virginia Virginia | Web | 27. března 2011 v 22:31 | Reagovat

babičky někdy dovedou překvapit, aby ses nedivila. :D moje by si to přečetla s chutí, a ještě by si to pochvalovala :D:D (promiň babi, to se nedalo nenapsat :D něco málo jsem si o pokračování zjišťovala, další díly budou o Sarielových bratrech, ale i kdyby to bylo pozlacený, ne a nekoupím :)
děkuji moc za milý komentář ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama