Fall in love 2 - b

28. dubna 2011 v 16:52 | Virginia
Pokračování FiL, které jsem uveřejnila před čtrnácti dny tady: http://virginiinytajnosti.blog.cz/1104/fall-in-love-2-aK narozeninám jsem si koupila závěrečný díl, kteý si chci co nejdřív přečíst. Ovšem, než se do čtení pustím, chci zveřejnit a s konečnou platností vyjádřit svůj názor na milostný trojúhelník Katniss - Hurikán - Peeta, a nebýt přitom ovlivněna rozhodnutím Suzanne Collins.

S uveřejněním článku jsem otálela taktéž z důvodu malého množství podnětů od vás - hlasovali tři lidé, a napsat pod článek vlastní názor se odvážil jen jeden člověk. To není dostatek materiálu, s kterým by se dalo pracovat, přesto jsem ráda vůbec za něco, a snaživcům tímto upřímně děkuji.
Vaše názory?

Rozhodla jsem se začít vyhodnocením vašich názorů.

Naprostá většina z vás (3 lidé :-) hlasovala pro Peetu. Jasné vítězství.

Další názor si dovoluji zkopírovat:
Petaaa:
Pro Katniss je nejvhodnější Peeta, protože pro ni udělá cokoliv a vždy se snaží zachovat čestně a správně.

Jediné plus pro Hurikána je, že Katniss zná hodně dlouho a to prostě nestačí.

Mírně nesouhlasím, a sice s tou částí, kde je zmínka o Hurikánovi. Nemyslím si, že jeho jedinou výhodou je jen čas, který s Katniss strávil. I on by pro Katniss strčil ruku do ohně, přeplaval oceán (na což by Peeta neměl, čímž ale neříkám že by se o to nepokusil - a snaha se cení), prokopal se do Kapitolu (místo do Číny) a další podobně "lehké" úkoly.

Každopádně i zde zvítězil Peeta. - Není už vám chudáka Hurikána líto? :D

A co na to já?

Pokud ano, zřejmě nebudete mím nijakou radost z mého postoje, který k oběma chlapcům zastávám.

I u mně totiž vítězí Peeta Mellark.

Proč?

Začnu odzadu, a sice proč NE Hurikán.

Vidím ho jako jakousi Katnissinu první lásku, víc dětskou než pravou, která sice mohla vydržet, to by ovšem nesměla existovat Aréna. Existencí Arény se všechno mění, a nastupuje Osud, který Hurikána odsunuje na vedlejší kolej. Ač měl Hurikán v osudí mnohem víc vhozených lístků než Peeta, byl vylosován právě pekař.

A proč ANO Peeta?

Co má Peeta, a Hurikán ne? Katnissinu přízeň. V knize jsou jisté mírné náznaky, které mě utvrzují v tom, že Katniss sama o sobě by si zvolila pekaře. Proč, to ví asi jenom ona, protože mi nepřijde, že by byl mezi Peetou a Hurikánem nějaký markantní rozdíl, podle kterého bych mohla s jistoutou určit, koho ano, a koho ne.

***

Tak, a teď se konečně můžu začíst do knihy a zjistit, jestli jsem autorčiny náznaky dešifrovala správně... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama