QotW 2

2. dubna 2011 v 15:02 | Virginia

Sobotní meme, pořádá http://loveinbooks.blogspot.com/

O co jde?

Vtipný výrok
Romantika
Silný okamžik

* Úryvky, nalákání, v QoW nemusí pocházet z jedné knihy.
* Je to sobotní meme, čili se neobjevuje v jiných dnech.
* A naposled, knihu, z které použijeme úryvky, jsme nutně nemuseli číst v daném týdnu.


A výhercem se stává kniha Mravenci od francouzského autora Bernarda Werbera, kterou sice ještě nemám dočtenou, ale vybrat se mi podařilo.

***

Vtipný výrok:

Nicolase, Philippa a Jeana načapal pečovatel. Potrestal je všechny.
Takže se z nich stali ti nejlepší přátelé.

Romatický moment:

Chváli jsem uvažovala o tom, zda nemám RM vybrat z nějaké jiné knihy, protože v Mravencích je těchto "zamilovaných" chvilek skutečně poskrovnu. Nakonec jsem ale vybrala tenhle kousek. Bylo to buď tohle, nebo kopulace hlemýžďů.

Samička.
A jaká samička! Dal si na čas a prohlédl si ji. Elegantní, dokonale zakřivené nohy zdobí chloupky jemně lepkavé pohlavními hormony. Široká tykadla překypují silnými vůněmi. Oči se rudě lesknou jako dvě borůvky. Má masivní, hladký vřetenovitý zadeček. Přes široký hrudní štít přesahuje obdivuhodně zrnité metanotum. A nakonec ta dlouhá křídla, dvakrát delší, než jeho vlastní.
Samička rozevřela roztomilá malá kusadla a… skočila mu po krku, aby mu ukousla hlavu.

Silný okamžik:

Maminka vypráví synovi pohádku.

"Byl jednou jeden kameník, který už měl dost té únavné práce mezi skalami pod žhavými paprsky slunce. ,Mám už toho života plné zuby. Tesám, tesám, pořád jen tesám až do úmoru! A to slunce, pořád to slunce. Ach, jak rád bych byl na jeho místě, trůnil si tam nahoře, všemocný, horký, a zaplaval bych svět svými paprsky!´ říkal si kameník. A stal se zázrak - jeho prosba byla vyslyšena. Kameník se v tu chvíli proměnil ve slunce. Když viděl, že se jeho přání splnilo, byl šťastný. Ale jak si tak pro zábavu vysílal paprsky do všech směrů, všiml si, že je zastavují mraky. ,K čemu mi to je, být sluncem, když obyčejné mraky dovedou zastavit moje paprsky"´ rozčílil se. ,Jestli jsou mraky silnější než slunce, byl bych raději mrakem.´ Stal se tedy mrakem. Létal nad světem, spouštěl déšť, ale najednou se zdvihl vítr a mraky rozehnal. ,Ach, vítr dokáže rozehnat mraky, je tedy silnější. Chtěl bych být větrem,´ rozhodl se."
"A stal se větrem?"
"Ano, a poletoval po světě. Dělal bouře, přeháňky, tajfuny. Ale najednou spatřil, že mu brání v cestě nějaká překážka. Vysokánská a moc tvrdá zeď. Hora. ,K čemu mi to je, být větrem, když mě obyčejná hora může zastavit? Ta musí být mnohem silnější!´ řekl."
"A stal se horou!"
"Přesně tak. Jenže brzy přišel na to, že něco do něj buší. Něco určitě silnějšího než on, když ho to dokáže prodolovat. Byl to… jeden malý kameník…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 minime minime | 3. června 2014 v 0:06 | Reagovat

skvělá kniha ! nedávno jsem jí dočetla a ihned jsem narazila na další díl.. a děkuju za přepsání příběhu o kameníkovi... hodně se mi vryl do paměti ale ne v tak přesném znění ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama