Meg Cabotová - Slepá vášeň

26. května 2011 v 19:54 | Virginia |  Recenze

Scenáristka Lou Calabreseová se cestou na natáčení v aljašské divočině musí mačkat v helikoptéře s tím posledním, o koho by stála: je to Jack Townsend, sex symbol Hollywoodu, ale pro Lou jen nafoukaný sukničkář. Zrovna nedávno ho odkopla hrdinka posledního filmového hitu, která se vzápětí provdala za Louina dlouholetého přítele. Lou má pocit, že nic horšího ji už nemůže potkat.
Ovšem jen do chvíle, než se z pilota vyklube nájemný zabiják, který má miláčka Ameriky zastřelit, a jejich vrtulník havaruje uprostřed zasněžených lesů. V té nejhorší možné chvíli, kdy by měli myslet jen na záchranu, si pak Jack začne lámat hlavu, proč si nikdy nevšiml, jak je ta jedovatá scenáristka sexy. A ona v něm pomalu přestává vidět jen náfuku a sukničkáře…

Toliko k anotaci. Ovšem, nedám mi to, abych sem nepřidala ještě kousek, který sice s dějem nemá nic společného, ale velice mě pobavil:

Číst román Meg Cabotové je jako báječný večírek s kamarádkami: trochu se odvážete, popovídáte si, zasmějete se a cestou domů si říkáte: "Páni, tohle jsem potřebovala."

Co je psáno, to je dáno, říkáte si možná. Pakliže souhlasíte s tímto výrokem, nezbývá mi, než vám popřát hodně zdaru, abyste si při čtení nenatloukli nos.
A těm z vás, kteří se raději "posichrují" hnedle několika recenzemi, než po knize sáhnou, říkám, že tomuto typu večírku, který uspořádala paní Cabotová, je pro příště lepší vyhnout se velkým obloukem.


Musím říct, že na Slepou vášeň jsem se skutečně těšila, a sice z jednoho prostého důvodu - Mediátor. Knihy o Susannah měly jiskru a ohromné plus v jednom přitažlivém duchovi, na kterém bylo velice jednoduché vypěstovat si závislost. Jaký tedy asi bude autorčin další počin?
Jsem šťastným a hrdým výhercem poukazu na 250 Kč a jednu chvíli jsem dokonce uvažovala o tom, že jej proměním právě za tento "skvost" - díky bohu, že jsem tak neučinila, tloukla bych se do hlavy ještě čtrnáct dní potom.

Bohužel se v téhle knize na můj vkus až příliš často (a tím příliš často myslím skutečně příliš často) zmiňoval sex. Zezačátku super, ale když pak hlavní hrdinové nemluvili skoro o ničem jiném (a dokonce na nic jiného ani nemysleli!) začalo to být otravné, a pasáže, které jinak čtu s chutí, jsem vyloženě protrpěla.
Ke všemu to všechno bylo tak nepřesvědčivé - kdo ksakru přemýšlí nad třešňovými rty a zadkem za patnáct milionů dolarů, když mu nad hlavou lítají kulky a je po pás zabořený v závějích?!

Lou a Jack měli nehorázné štěstí. Nestydím se tvrdit, že byli štěstím doslova zavaleni - další otravný aspekt. Nevěřím tomu, že by se oni sami v nehostinné Aljašce alespoň na pár hodin třásli strachem, natož pak čtenář. Zřítila se helikoptéra - pilot má na kahánku, hlavní aktéři ani škrábnutí. Neustále na ně dotírala parta ozbrojených zabijáků - no jestli oni z toho vždycky nějak vtipně nevyklouzli. Byla jim zima, našli si posed. Byla jim znovu zima k tomu dostali hlad - našli si chatu, kde byla k dispozici horká voda, maso, zmrzlina dokonce s čokoládovou polevou… Je to až úsměvné, nezdá se vám?

Humor. Dlouho jsem váhala, jestli se tu o něm mám, nebo nemám zmínit. Cabotová ho podle mě nepostrádá. Jsou tam určité pasáže, které mě rozesmály, bohužel jich ale nebylo tolik, aby se jimi zaplátoval jinak mizerný děj a nudné (jelikož neustálé - a čeho je moc toho je příliš) sexuální narážky.

Co mě nadzvedlo ze židle byl duševní přerod sukničkáře Jacka, který po jednom milostném zážitku s tou sladkou divoškou, která ho nemůže ani vystát, zcela přehodnotil svůj dosavadní život, prostě jenom proto, že si tak skvěle užil. Tyhle neupřímné rychlokvaškami zavánějící city, mi dokážou zpěnit krev v těle. Kam se poděla skutečná láska?

Ne, ne, ne, ať si vzpomenu na cokoli, nic mě nepřesvědčí o kvalitě knihy - kvalitní prostě není. S hrůzou tedy očekávám její další knihu, Nenasytná, kterou už mám v knihovně zamluvenou. Dělám to z čistě analytického hlediska - bude její nová kniha opět takový blábol? A taky… přeci jenom je to ženská, která převedla na papír Jesseho a Susannah. Uvidíme.

3/10 - obal, nápad, pár vtipných momentů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 30. května 2011 v 20:56 | Reagovat

hmm, to bych si měla něco podobnýho jako tea-movies club taky zavíst :D :D já to mám spíš většinou popcorn-movies night, kdy shlídnu třeba tři filmy najednou a pak se týden dokopávám, abych na ně napsala nějakou duchaplnou recenzi :D :D upřímně, hledám, když se nudim, a pokud vidim jen záblesk něčeho (např. na YouTube nebo na CSFD), co by se mi mohlo líbit, okamžitě po tom skočim ;) :D

2 white evening dresses white evening dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 7:21 | Reagovat

I have plenty of talent and vision; I just don't give a damn.
http://www.movedress.com/function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama